Беларус изпусна да разгроми България (видео)

Националният отбор на България загуби от Беларус с минималното 1:0 в контролна среща, играна в Минск. Впечатление направи, че Благой Георгиев носи капитанската лента за нашия тим. Домакините могат да съжаляват, че не постигнаха по-убедителен резултат. В 9-ата минута бе първата сериозна опасност пред българската врата, като Калачев нацели греда.

Малко по-късно Шитов вкара коженто кълбо в мрежата на Стоянов, но попадението не бе зачетено. В 33-ата минута логичното се случи и Беларус поведе в резултата. Верховцов стреля с глава, след центриране от корнер, Стоянов изби, но последва шут на Кисляк и този път, след рикошет в стража на "лъвовете", топката се оплете в мрежата за 1:0.

До края на първата част Мартинович също нацели гредата, като след почивката това стори и Кисляк. Единственото по-сериозно положение за България бе дело на бразилецът Маркиньос, който бе близо до попадение, но нямаше късмет при завършващия удар.