Франция стартира с победа участието си на олимпийския турнир по футбол
Франция започна с победа участието си на олимпийския турнир по футбол. Домакините, водени от треньора Тиери Анри, се наложиха с 3:0 срещу САЩ след голове през второто полувреме.
В срещата от група "А", играна в Марсилия, "петлите" успяха да наложат преимуществото си след почивката. В 61-ата минута Александър Лаказет откри резултата с неспасяем шут от дистанция.
Само осем минути след това Лаказет асистира за Майкъл Олисе, разписал се за 2:0.
Пет минути преди края на редовното време Лоик Басе с глава оформи класическия резултат в полза на домакините, които се опитват да спечелят втора олимпийска титла във футбола.
На два пъти гредите спряха състава на САЩ пред отбелязване на гол.
В същата група Нова Зеландия победи Гвинея с 2:1.
Египет завърши 0:0 с Доминиканската република в група "С", докато Мали и Израел също не излъчиха победител, но направиха 1:1 в група "D".
В други срещи Ирак се наложи с 2:1 срещу Украйна, Япония разгроми Парагвай с 5:0. Шунсуке Мито и Шота Фуджио се разписаха по два пъти в полза на азиатския отбор. Едно попадение добави и Рихито Ямамото, а парагвайците играха в намален състав от 25-ата минута, когато Вилдер Виера получи червен картон.
- Националите до 17 и 19 години научиха съперниците си
- На Мондиал 2026 ще има две допълнителни почивки за вода
- Благо Джийзъса: Да направят световното с 200 отбора, за може и България да се класира
- Анчелоти: Не дължа на Неймар и Винисиус място на Световното
- Тухел: Можем да теглим жребий и без церемонии
- Почетино: Мисля за завръщане в Англия
- Треньорът на Гана: Семеньо трябва да напусне Борнемут
- Жребият е хвърлен! Интересни сблъсъци в групите на Мондиал 2026