УЕФА: Сигурността на Евро 2024 е основен приоритет
Съюзът на европейските футболни асоциации ( УЕФА ) заяви, че сигурността на предстоящото Европейско първенство през 2024 г. ще бъде основен приоритет за организаторите. УЕФА също така отбеляза, че си сътрудничат с германските власти и правоохранителните органи за разработване на прилични механизми за сигурност.
"Сигурността на Европейското първенство през 2024 г. е основен приоритет за УЕФА и германските власти. Следователно УЕФА работи в тясно сътрудничество със съответните органи и партньори, за да разработи подходящи и надеждни механизми за гарантиране на безопасността на всички участници в турнира. Уверени сме, че ще бъдат взети всички необходими мерки“, заяви пресслужбата на УЕФА.
Припомняме, че финалната част на Евро 2024 ще се проведе в Германия от 14 юни до 14 юли 2024 г. Мачовете от турнира ще се проведат на 10 стадиона в 10 града. Настоящият победител в Европейското първенство е отборът на Италия, който победи националния отбор на Англия на финала на Евро 2020 на "Уембли". Съдбата на този финал се реши след изпълнение на дузпи.
- Буфон: Италия е уверена преди плейофа, но ще подам оставка при провал
- Мароко смени селекционера преди Мондиал 2026: Мохамед Уахти поема националния отбор
- Матераци разкри какво е казал Зидан секунди преди скандалния удар с глава на Мондиал 2006
- Завръщане в „Скуадра адзура“? Киеза и Верати попадат в плановете на Гатузо
- ФИФА разреши реклами по време на почивките за вода на Мондиал 2026
- Финалисима в неизвестност: преговорите между УЕФА и КОНМЕБОЛ блокираха
- Рани Хедира смени футболната си принадлежност
- Анчелоти подкрепи Родриго след тежката контузия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]