Проведе се жребият за Копа Америка 2024
В Маями се проведе жребият за Купата на Америка през 2024 г. В турнира ще участват 16 отбора.
Група A. Аржентина, Перу, Чили, Канада/Тринидад и Тобаго.
Група B. Мексико, Еквадор, Венецуела, Ямайка.
Група С. САЩ, Уругвай, Панама, Боливия.
Група D. Бразилия, Колумбия, Парагвай, Коста Рика/Хондурас.
Двамата участници в Купата на Америка ще бъдат определени въз основа на резултатите от плей-ин рунда. В турнира ще участват победителите от мачовете Канада – Тринидад и Тобаго и Коста Рика – Хондурас, които ще се проведат на стадион "Тойота" във Фриско (Тексас, САЩ) на 23 март.
Купата на Америка през 2024 г. ще се проведе от 20 юни до 14 юли. Мачът на откриването в Атланта на стадион "Мерцедес Бенц" ще включва Аржентина и победителя от мача между Канада и Тринидад и Тобаго. Финалът ще се проведе на стадион Хард Рок в Маями Гардънс. Той ще се проведе в същия ден като финала на Евро 2024.
Игрите за Купата на Америка през 2024 г. ще се проведат на 14 стадиона в 14 града в САЩ.
- Буфон: Италия е уверена преди плейофа, но ще подам оставка при провал
- Мароко смени селекционера преди Мондиал 2026: Мохамед Уахти поема националния отбор
- Матераци разкри какво е казал Зидан секунди преди скандалния удар с глава на Мондиал 2006
- Завръщане в „Скуадра адзура“? Киеза и Верати попадат в плановете на Гатузо
- ФИФА разреши реклами по време на почивките за вода на Мондиал 2026
- Финалисима в неизвестност: преговорите между УЕФА и КОНМЕБОЛ блокираха
- Рани Хедира смени футболната си принадлежност
- Анчелоти подкрепи Родриго след тежката контузия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]