Чили се опълчи на Уругвай

Уругвай и Чили завършиха наравно 1:1 в среща от група "С" на Копа Америка. Двубоят предложи доста емоции на зрителите, като уругвайците бяха по-актвиния тим на терена. Още в първите минути на мача Мартин Касарес стреля с глава, но защитник на Чили успя да избие от голлинията.

Последваха пропуски на Диего Форлан (на два пъти) и Луис Суарес. В края на първата част отборът на Чили бе близо до това първи да вкара гол, но Алекис Санчес и компания нямаха късмет, в 43-ата минута при опит за изчистване, топката попадна в напречната греда на вратата на уругвайците.

Веднага след почивката Хименес пропусна уникален шанс да даде аванс на Чили, но ударът му бе слаб и не затрудни вратаря. Така се стигна до 54-ата минута, когато Алваро Перейра с удар от малкото наказателно поле откри резултата в полза на Уругвай. В 65-ата минута Алексис Санчес получи добър пас в наказателното поле и нападателят се разписа, оформяйки крайния резултат и по този начин почти сигурно класира Чили напред в турнира.