Спалети: Украйна доказа, че е много добър отбор
Старши -треньорът на италианския национален отбор Лучано Спалети говори за равенството в мача от последния кръг на квалификационния етап на Европейското първенство по футбол с националния отбор на Украйна (0:0).
"Като цяло нищо не може да се приема за даденост. Изиграхме добър мач, през първото полувреме имаше много положения за откриване на резултата. След като не го направихме, мачът стана по-физически и на този етап вече не бе футбол. Трябваше да продължим да атакуваме, но Украйна доказа, че е много добър отбор, което ни създаде много проблеми“, заяви Спалети.
Отборът на Италия завърши на второ място в групата и се класира за финалната част на турнира. Украинският национален отбор на свой ред зае трето място и ще играе в Лигата на нациите за билет за Евро 2024.
- В Ла Роха са обезпокоени от разрива между играчите на Барса и Реал Мадрид
- Инфантино: Билетите не са евтини, но имаме заявки за 1000 Световни
- Стилиян Петров: Дали сме една футболна туристическа федерация?
- Венецуела обяви името на новия селекционер
- Игамане е под въпрос за Мондиал 2026
- Александър Димитров: Най-опитните няма да пътуват за Индонезия
- Диас: Ще бъде трудно да се възстановя, раната няма да заздравее лесно
- Менди: Диас искаше да вкара
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]