Швейцария и Косово не се победиха
В събота, 18 ноември, се проведе среща от 9-ия кръг на група I от квалификационния етап за Европейското първенство 2024 г. между националните отбори на Швейцария и Косово. Отборите играха на стадион "Сейнт Якоб Парк" в Базел (Швейцария). Срещата завърши наравно - 1:1.
През първото полувреме отборите не успяха да зарадват своите фенове с отбелязани голове. В самото начало на втората част на срещата, в 47-ата минута, швейцарският халф Рубен Варгас откри резултата. В 82-ата минута нападателят на гостите Мухамет Хюсени изравни резултата.
След това равенство Швейцария събра 17 точки. Тимът падна на второ място във временното класиране на група I. Отборът на Косово е на четвърто място с 11 точки.
Ето и резултатите от деня:
Група В
Нидерландия – Ирландия – 1:0;
Франция – Гибралтар – 14:0.
Група G
Армения – Уелс – 1:1;
Латвия – Хърватия – 0:2.
I група
Беларус – Андора – 1:0;
Израел – Румъния – 1:2;
Швейцария – Косово – 1:1.
- Австрия обвърза Рангник до 2028 година
- Кейн: Няма нищо лошо в това Англия да разчита на моите голове
- Историческо споразумение: ФИФА дава повече права на футболистите
- Роберто Мартинес: Диого Жота е светлината, която ще води Португалия на Мондиал 2026
- Англия разгроми Коста Рика и е готова за Мондиал 2026
- Дешан засипа с похвали Майкъл Олисе
- Инфантино изпрати послание към Ериксен след инцидента срещу Украйна
- Великобритания подготвя таен план за парад при световна титла на Англия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]