Колумбия се справи с Коста Рика и оглави класирането в групата

Колумбия победи с минималното 1:0 Коста Рика и по този начин оглави класирането в Група "А" на Копа Америка. Колумбийците логично стигнаха до 3-те точки без много да се напрягат и без да създадат много опасни положения за гол. Двубоят започна с минута мълчание в памет на загиналия в автомобилна катастрофа играч на Коста Рика Денис Маршал.

Мачът започна с лек натиск на Колумбия, но пропуски направиха Фалкао, Фреди Гуарин и Адриан Рамос. В 28-ата минута Коста Рика остана с човек по-малко след като Рандал Бренис бе изгонен с директен червен картон за остро влизане в краката на противников играч.

Така се стигна до добавенто време на първата част, когато Адриан Рамос получи добър пас зад защитата и след като финтира вратаря прати кълбото в мрежата за крайното 1:0. След почивката темпото на игра спадна и до нов гол така и не се стигна.