Кларк: Вече бяхме решени да се класираме
Старши -треньорът на шотландския национален отбор Стив Кларк коментира поражението в квалификационния мач за Европейското първенство 2024 с националния отбор на Испания (0:2).
"Играхме много добре и бяхме разочаровани от загубата, защото вече бяхме решени да се класираме. Не сме дошли тук, за да губим. Вторият гол на Испания придава блясък на резултат, който не съм напълно сигурен, че заслужават. Дойдохме тук, за да покажем, че сме добър отбор и Испания знае, че сме.
Може да се класираме за Евро в неделя вечер, ако резултатът е в наша полза, когато Норвегия е домакин на Испания. Ние сме в тази позиция поради огромната работа, която вече сме свършили като група. Ако резултатът не е в наша полза, тогава сме добре подготвени да вземем точката или точките, от които се нуждаем в оставащите два мача през следващия месец“, заяви Кларк.
- Инфантино оправда високите цени за Мондиал 2026
- Реймс подкрепи Екитике след тежката контузия
- Инфантино: Иран трябва да участва на Мондиал 2026
- България приема Черна гора в контрола през юни
- Куанса: Ще се боря за място в състава на Англия за Мондиал 2026
- Конте отрече договорка със „Скуадра адзура“
- ФИФА обмисля вариант с баражи за Иран
- Маркевич е фаворит за селекционер на Украйна
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]