Бразилия се препъна срещу Венецуела
Днес, 13 октомври, националният отбор на Бразилия завърши наравно с националния отбор на Венецуела в мач от 3-ия кръг на квалификациите за Мондиал 2026. Срещата завърши при резултат 1:1.
Първият гол в мача отбелязаха бразилците. В 50-ата минута, след пас на Неймар, Габриел Магаляс порази вратата на съперника. Но в 85-ата минута венецуелците успяха да изравнят. Защитникът Джеферсон Саварино центрира в наказателното поле, а Едуард Бело изравни резултата с удар отгоре.
След три кръга Бразилия е на второ място със седем точки. Венецуела е на шесто място (четири точки). Аржентина оглавява таблицата (девет точки).
Мондиал 2026 ще се проведе в САЩ, Канада и Мексико. Това е първото Световно първенство, на което във финалния етап ще участват 48 отбора. Груповата фаза вече ще се състои от 12 групи от по четири отбора всяка, като тимовете на първо и второ място и първите осем отбора на трето място продължават към фазата на елиминациите.
- Австрия обвърза Рангник до 2028 година
- Кейн: Няма нищо лошо в това Англия да разчита на моите голове
- Историческо споразумение: ФИФА дава повече права на футболистите
- Роберто Мартинес: Диого Жота е светлината, която ще води Португалия на Мондиал 2026
- Англия разгроми Коста Рика и е готова за Мондиал 2026
- Дешан засипа с похвали Майкъл Олисе
- Инфантино изпрати послание към Ериксен след инцидента срещу Украйна
- Великобритания подготвя таен план за парад при световна титла на Англия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]