Уругвай измъкна равенството срещу Колумбия
Завърши мачът от 3-ия квалификационен кръг на Южна Америка за Мондиал 2026, в който се срещнаха националните отбори на Колумбия и Уругвай. Отборите играха на стадион "Метрополитано Роберто Мелендес" в Баранкиля (Колумбия) и завършиха при резултат 2:2.
В 35-ата минута полузащитникът на колумбийския национален отбор Хамес Родригес откри резултата с пас на Сантяго Ариас. В началото на втората част защитникът на гостите Матиас Оливера изравни резултата. Но само след пет минути халфът Матеус Урибе отново изведе колумбийците напред. Той бе асистиран от Джеймс Родригес.
Колумбия завърши мача с човек по-малко, след като Камило Варгас беше изгонен в 87-ата минута. Гостите успяха да изравнят резултата с усилията на нападателя Дарвин Нунес, който реализира дузпа в 90+1 минута.
Колумбия е трети в групата с пет точки от три мача. Уругвай е на четвърто място с четири точки.
Мондиал 2026 ще се проведе в САЩ, Канада и Мексико. Това е първото Световно първенство, на което във финалния етап ще участват 48 отбора. Груповата фаза вече ще се състои от 12 групи от по четири отбора всяка, като тимовете на първо и второ място и първите осем отбора на трето място продължават към фазата на елиминациите.
- Александър Димитров: Исландия е във възход, Люксембург ни създаде много проблеми
- България научи програмата си за Лигата на нациите
- Жребият за Лигата на нациите
- Ясни са съперниците на България в Лигата на нациите
- Тухел удължи договора си с националния отбор на Англия до 2028 година
- Испански национал ще пропусне Мондиал 2026
- Моуриньо може да оглави националния отбор на Португалия
- От Федерацията на Мароко отрекоха за Реграги
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]