Спалети ще поеме "Скуадра Адзура" на 1 септември
Бившият треньор на Наполи Лучано Спалети ще поеме националния отбор на Италия.
Италианската футболна федерация обяви вчера, че е постигнала споразумение с Лучано Спалети за поста селекционер на италианския национален отбор. Треньорът ще поеме задълженията си на 1 септември 2023 г., а официалното представяне е предвидено за първите дни на септември.
"Поздрави на Спалети. Националният отбор имаше нужда от страхотен треньор и съм много щастлив, че той прие това предложение. Неговият ентусиазъм и опит ще бъдат решаващи за справяне с предизвикателствата, които очакват Италия през следващите месеци“, каза президентът на Италианската футболна федерация Габриеле Гравина.
Според публикации в медиите, договорът с 64-годишния специалист е валиден до 2026 г., а заплатата ще бъде 3 милиона евро на година + бонуси.
- Буфон: Италия е уверена преди плейофа, но ще подам оставка при провал
- Мароко смени селекционера преди Мондиал 2026: Мохамед Уахти поема националния отбор
- Матераци разкри какво е казал Зидан секунди преди скандалния удар с глава на Мондиал 2006
- Завръщане в „Скуадра адзура“? Киеза и Верати попадат в плановете на Гатузо
- ФИФА разреши реклами по време на почивките за вода на Мондиал 2026
- Финалисима в неизвестност: преговорите между УЕФА и КОНМЕБОЛ блокираха
- Рани Хедира смени футболната си принадлежност
- Анчелоти подкрепи Родриго след тежката контузия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]