Далич: Искам да поздравя Испания за победата
Старши-треньорът на националния отбор на Хърватия Златко Далич коментира загубата от Испания във финала на Лигата на нациите.
“Първо, искам да поздравя Испания за победата. Поздравявам и нашия отбор, който игра отлично. Благодаря на феновете за подкрепата. Загубихме, но трябва да се гордеем с това, което постигнахме. Залогът беше много висок, а съперникът - много силен. Отново трябваше да играем 120 минути. Направихме го на високо ниво и сега ни е тежко. Би било хубаво да спечелим трофея, но сега важното е да си починем, защото ни се събраха много емоции и адреналин.
На второ поредно първенство печелим медали и това е велико постижение. Мачът тази вече показа, че сме способни да се конкурираме с най-добрите отбори в света", заяви Далич.
- В Ла Роха са обезпокоени от разрива между играчите на Барса и Реал Мадрид
- Инфантино: Билетите не са евтини, но имаме заявки за 1000 Световни
- Стилиян Петров: Дали сме една футболна туристическа федерация?
- Венецуела обяви името на новия селекционер
- Игамане е под въпрос за Мондиал 2026
- Александър Димитров: Най-опитните няма да пътуват за Индонезия
- Диас: Ще бъде трудно да се възстановя, раната няма да заздравее лесно
- Менди: Диас искаше да вкара
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]