Известни са полуфиналистите на Световното U-20
Станаха известни всички полуфинални двойки на Световното първенство по футбол за младежи, което се провежда в Аржентина. Припомняме, че в последния четвъртфинален мач от турнира националният отбор на Съединените щати загуби с резултат 2:0 от националния отбор на Уругвай.
На полуфиналите на турнира ще играят:
8 юни 20:30 българско време - Уругвай - Израел
9 юни - 0:00 българско време - Италия - Южна Корея
Мачът за третото място ще се проведе на 11 юни и ще започне в 20:30 часа българско време.
Финалният мач от Световното първенство за младежи ще се проведе на 11 юни от 0:00 часа българско време. Настоящият шампион на турнира е младежкият отбор на Украйна, който го спечели през 2019 г., побеждавайки на финала отбора на Южна Корея. През 2021 г. Световното първенство бе отменено заради пандемията.
- Националите до 17 и 19 години научиха съперниците си
- На Мондиал 2026 ще има две допълнителни почивки за вода
- Благо Джийзъса: Да направят световното с 200 отбора, за може и България да се класира
- Анчелоти: Не дължа на Неймар и Винисиус място на Световното
- Тухел: Можем да теглим жребий и без церемонии
- Почетино: Мисля за завръщане в Англия
- Треньорът на Гана: Семеньо трябва да напусне Борнемут
- Жребият е хвърлен! Интересни сблъсъци в групите на Мондиал 2026
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]