41-годишният Ибрахимович получи повиквателна за Швеция
41-годишният нападател на Милан Златан Ибрахимович бе повикан в националния отбор на Швеция, за да участва в квалификациите за Европейското първенство през 2024 г. срещу Белгия и Азербайджан.
"Имахме контакт с него от време на време, докато бе контузен. Чувства се добре подготвен и може да бъде полезен на терена. Имаме нужда от неговата личност и лидерски умения и извън терена. Но основната причина за повиквателната е, че той може да бъде полезен в мача, иначе нямаше да го включа в състава.
Златан е много заинтересован и иска да помогне. Не го виждам като титуляр, но вероятно всичко ще бъде както е в Милан, той ще влезе на терена, когато се наложи неговата намеса“, заяви старши -треньорът на Швеция Яне Андерсон за SVT.
За последно Ибрахимович излезе на терена като част от националния отбор през март миналата година в мача от квалификациите за Мондиал 2022 с отбора на Полша (0:2).
- Милан пречупи Пиза
- Милан ще прекърши Пиза
- Нкунку: Не съм мислил да напускам Милан
- Ливърпул се интересува от Пулишич
- Милан поглежда към Жезуш
- Нкунку: Франция може да има три национални отбора
- Нкунку: Добре е за Милан, че Майнян остава
- Мистерията около Матета се задълбочава
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]