Ловрен се оттегли от националния отбор
Бившият защитник на Ливърпул Деян Ловрен обяви, че приключва кариерата си в националния отбор на Хърватия по футбол, с който достигна до финалните етапи на Световно първенство на два пъти.
33-годишният Ловрен записа 78 мача за националния тим от дебюта си през 2009-а досега, стигайки до финала на Мондиал 2018 и полуфиналите на Мондиал 2022 в Катар, където Хърватия завърши на трето място.
"Дойде времето да кажа последно сбогом на хърватския държавен отбор, въпреки че завинаги ще остана голям привърженик и ще следя тима на всеки следващ мач. Най-красивите глави от историята ми с националния тим са тези, които написахме в последните пет години. Това е, ако трябва да съм честен, като сън за мен. Изпитах толкова много емоции, особено през 2018-а и 2022 година и ми е трудно да ги изразя с думи. Имах голяма надежда, че ще преживея подобни моменти и когато това се случи, изпитах неимоверна гордост. Тези моменти ще останат в сърцето ми завинаги", заяви Деян Ловрен в изявление, публикувано на официалния му профил в Туитър и сайта на хърватската федерация.
Хърватинът носи екипа на френския Лион. Той игра за английския Ливърпул между 2014-и 2020-а, като с мърсисайдци спечели титлата в Шампионската лига през 2019 година и във Висшата лига през 2020 година.
- Слот: Победата над Евертън показва характера на Ливърпул
- Удар за Ливърпул: Мамардашвили изнесен на носилка, Слот пред вратарска криза
- Ливърпул влиза в битката за Уортън, конкуренцията с Юнайтед расте
- Ван Дайк донесе драматична победа на Ливърпул в дербито с Евертън
- Фримпонг: Ван Дайк ме подготви за живота в Ливърпул
- Слот разчита на Исак след тежката контузия на Екитике
- Евертън ще задържи Ливърпул в дербито
- Предложили Нагелсман на Ливърпул, Ман сити, Челси и Арсенал
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]