Тедеско оглави националния отбор на Белгия
Бившият старши треньор на Шалке-04 и РБ Лайпциг Доменико Тедеско стана наставник на националния отбор на Белгия, информира официалният сайт на Кралския белгийски футболен съюз.
Договорът на Тедеско с националния отбор на Белгия е до края на Европейското първенство - 2024 г. По-рано медиите съобщиха, че при успешно представяне на Европейското договорът на Тедеско ще бъде автоматично удължен до Световното първенство през 2026 г.
Освен Тедеско, за наставник на белгийския национален отбор се споменаваха имената на германеца Йоаким Льов и португалеца Андре Вилаш-Боаш.
"За мен е чест да бъда новият старши -треньор на белгийския национален отбор! Изключително мотивиран съм и очаквам с нетърпение това предизвикателство. Имах много добро усещане от самото начало на преговорите“, заяви Тедеско.
- Инфантино: Иран ще играе на Мондиал 2026, няма алтернативни планове
- Де ла Фуенте: Ямал тепърва ще показва най-доброто от себе си
- Англия ще се справи с Япония
- Ото Адо уволнен от националния отбор на Гана преди Мондиал 2026
- Александър Димитров: Победата е напълно заслужена
- Тухел няма да рискува Белингам срещу Япония
- Вижте колко трофея от международни турнири има България
- Марин Петков се изравни по голове с Трифон Иванов и Божинов
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]