Фернандо Сантош ще оглави националния на Полша
Бившият старши -треньор на португалския национален отбор Фернандо Сантош ще ръководи националния отбор на Полша, съобщи Фабрицио Романо в своя Twitter.
Според източника, страните са готови да сключат договор до лятото на 2026 г. В момента те обсъждат последните детайли на бъдещото сътрудничество. Сделката ще бъде финализирана в най-скоро време.
Припомняме, че португалците със Сантош стигнаха до четвъртфиналите на Мондиал 2022, в който загубиха от отбора на Мароко (0:1). На Евро 2020 тимът стигна до 1/8-финалите, в които загуби минимално от Белгия, а на Световното първенство в Русия стана участник и на 1/8-финалите, където се оказа по-слаб от Уругвай. Португалия е победител на Евро 2016.
- В Ла Роха са обезпокоени от разрива между играчите на Барса и Реал Мадрид
- Инфантино: Билетите не са евтини, но имаме заявки за 1000 Световни
- Стилиян Петров: Дали сме една футболна туристическа федерация?
- Венецуела обяви името на новия селекционер
- Игамане е под въпрос за Мондиал 2026
- Александър Димитров: Най-опитните няма да пътуват за Индонезия
- Диас: Ще бъде трудно да се възстановя, раната няма да заздравее лесно
- Менди: Диас искаше да вкара
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]