В Аржентина коментираха липсата на чернокожи в "албиселесте"
Аржентинската политическа партия La Libertad Avanza реагира на статия във Washington Post, озаглавена "Защо има толкова малко черни играчи в националния отбор на Аржентина на Световното първенство?".
По-специално, американското издание твърди, че Аржентина се отличава от другите отбори, представляващи Южна Америка.
"Това не е ново наблюдение. През 2014 г. мнозина се шегуваха, че дори германският национален отбор има поне един чернокож, но нито един в Аржентина. През 2010 г. правителството на страната публикува данни, според които чернокожото население е по-малко от един процент. За мнозина тази информация бе доказателство, че Аржентина е бяла нация“, пише журналистката Ерика Едуардс.
La Libertad Avanza реагира на тази статия с пост в една от социалните мрежи: "Защото сме държава, а не анимационен филм на Дисни“.
- Бонучи: Италия се нуждае от рестарт, Гуардиола е идеалният вариант
- Инфантино оправда високите цени за Мондиал 2026
- Реймс подкрепи Екитике след тежката контузия
- Инфантино: Иран трябва да участва на Мондиал 2026
- България приема Черна гора в контрола през юни
- Куанса: Ще се боря за място в състава на Англия за Мондиал 2026
- Конте отрече договорка със „Скуадра адзура“
- ФИФА обмисля вариант с баражи за Иран
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]