Иван Иванов-Русия: Младен Кръстаич е много силен характер, има харизма и аура
Помощник-треньорът на националите Иван Иванов изрази оптимизъм, че съставът ще подобрява представянето си. "Лъвовете" записаха две поредни победи в Лигата на нациите над Гибралтар (5:1) и Северна Македония (1:0). 34-годишният наставник е възхитен от качествата, които притежава Младен Кръстаич.
"Средата около националния отбор ще се подобри. Голяма част от футболистите ги познавам. Виждаше, че са мотивирани. От първия ден дисциплината бе на високо ниво. Нещата се стиковаха и се получи химия между нас.
Младен Кръстаич взима решенията, той е лицето на треньорския щаб. Той вдъхва респект и увереност. Много силен характер е. Хората, които владеят нещата и контролират събитията, се намесват когато трябва. Някои хора имат харизма и аура и нещата просто се случват около тях", заяви бившият защитник пред БНТ.
"В спорта е хубаво, когато се постигат определени успехи и резултати. През последните няколко години игровият облик на отбора бе настроен дефанзивно и минорно. Победата срещу Гибралтар бе задължителна, тази срещу Северна Македония бе добре дошла.
Едноседмичният лагер, който проведохме, помогна да променим настроението на играчите от психологическа гледна точка към по-офанзивен стил на игра. Мисля, че се получи. Дори резултатът срещу Северна Македония да не беше положителен, енергията, организацията в играта и настроението на футболистите бе позитивно", завърши той.
- Франция ще обяви Зинедин Зидан за нов национален селекционер
- ФИФА иска Китай на Мондиал 2030? Финансовите мотиви зад идеята за 64 отбора
- Президентът на Италианската футболна федерация потвърди преговори с Гуардиола
- Пиърс Морган: Гордея се с Англия, ще спечелим Евро
- Алехандро Домингес иска 64 отбора на Световното първенство през 2030 година
- Хавиер Тебас призова Джани Инфантино да напусне ФИФА след Мондиал 2026
- Страната на полузащитниците: Как Испания завладя света
- Хавиер Милей: Не съм се обидил на Меси, никой не отрича проблемите в Аржентина