С.Арабия, Египет и Гърция искат заедно да проведат Мондиал 2030
Саудитска Арабия, Египет и Гърция искат съвместно да бъдат домакини на Световното първенство през 2030 г.
Ако тази кандидатура бъде успешна, турнирът ще се проведе през зимата, както и Световното първенство в Катар, което ще се проведе тази година.
Според The Times, позовавайки се на източници, запознати със ситуацията, до няколко седмици ще бъде официално обявена съвместната кандидатура на Саудитска Арабия, Египет и Гърция за домакинство на турнира. Решението е взето след преговори на правителствено ниво.
Ако тези страни получат правото да бъдат домакини на Мондиал 2030, Саудитска Арабия ще поеме част от разходите за подготовка на инфраструктурата в Египет и Гърция.
Отбелязва се, че това заявление ще бъде сериозен конкурент на съвместното заявление на Испания и Португалия, което се подкрепя от УЕФА, тъй като Саудитска Арабия, Египет и Гърция представляват три различни конфедерации. Очаква се това предложение да се поддържа от Азия, Африка и някои европейски страни.
Срещу поредното зимно Световно първенство вероятно ще се изявят представители на топ лигите в Европа, в които турнирът ще трябва да прекъсне сезона за повече от месец.
Припомняме, че четири страни от Южна Америка – Уругвай, Аржентина, Чили и Парагвай, също кандидатстваха за домакинство на Мондиал 2030.
The Times подчертава, че президентът на ФИФА Джани Инфантино се е срещнал с представители на Саудитска Арабия, Египет и Гърция през последните седмици, но източници от ФИФА твърдят, че той няма да подкрепи никаква конкретна оферта.
- В Ла Роха са обезпокоени от разрива между играчите на Барса и Реал Мадрид
- Инфантино: Билетите не са евтини, но имаме заявки за 1000 Световни
- Стилиян Петров: Дали сме една футболна туристическа федерация?
- Венецуела обяви името на новия селекционер
- Игамане е под въпрос за Мондиал 2026
- Александър Димитров: Най-опитните няма да пътуват за Индонезия
- Диас: Ще бъде трудно да се възстановя, раната няма да заздравее лесно
- Менди: Диас искаше да вкара
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]