Английските националки се обърнаха към политиците
Победителките на Европейското първенство за жени Англия излязоха с отворено писмо до Лиз Тръс и Риши Сунак, кандидатите на Консервативната партия за британски министър-председател. В него футболистките помолиха политиците да предоставят на момичетата равни възможности за достъп до футбол в училищата.
"Спечелването на Еврото е само началото. Искаме да направим реална разлика и ви молим, ако бъдете избран за министър-председател на 5 септември, да ни помогнете да го направим.
Искаме всяко момиче в страната да има възможност да играе футбол в училище.
Молим вас и правителството да гарантирате два часа физическо възпитание седмично за всички момичета. Не само футболът трябва да се предлага на момичетата, ние също трябва да инвестираме в женския футбол в училищата и да подкрепяме жените учители по физическо.
Момичетата заслужават да играят футбол на обяд, те заслужават да играят футбол по физическо възпитание и заслужават да вярват, че един ден ще играят за Англия. Искаме техните мечти да се сбъднат“, се казва в писмото.
- Франция ще обяви Зинедин Зидан за нов национален селекционер
- ФИФА иска Китай на Мондиал 2030? Финансовите мотиви зад идеята за 64 отбора
- Президентът на Италианската футболна федерация потвърди преговори с Гуардиола
- Пиърс Морган: Гордея се с Англия, ще спечелим Евро
- Алехандро Домингес иска 64 отбора на Световното първенство през 2030 година
- Хавиер Тебас призова Джани Инфантино да напусне ФИФА след Мондиал 2026
- Страната на полузащитниците: Как Испания завладя света
- Хавиер Милей: Не съм се обидил на Меси, никой не отрича проблемите в Аржентина
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]