Йоренте ще замени Лапорт за юнските мачове на Ла Фурия
Защитникът на Лийдс Диего Йоренте ще замени контузения Емерик Лапорт в отбора на Испания за юнските мачове на Ла Фурия от Лига на нациите. Лапорт бе включен в списъка с 25 футболисти, избрани за първите четири мача от надпреварата, които ще се играят през юни, но това няма да се случи, тъй като ще лекува травма на коляното
Първият двубой на Испания в група 2 на Лигата на нациите срещу Португалия ще се проведе в Севиля на 2 юни. Три дни по-късно следва мач с Чехия в Прага, както и гостуване на Швейцария на 9 юни. Испанският национален тим ще посрещне състава на Чехия на 12 юни в Малага.
Испанците са финалисти в турнира от миналия сезон, като загубиха от Франция на финала. Подготовката на състава, воден от селекционера Луис Енрике, започва на 30 май в Мадрид.
- Буфон: Италия е уверена преди плейофа, но ще подам оставка при провал
- Мароко смени селекционера преди Мондиал 2026: Мохамед Уахти поема националния отбор
- Матераци разкри какво е казал Зидан секунди преди скандалния удар с глава на Мондиал 2006
- Завръщане в „Скуадра адзура“? Киеза и Верати попадат в плановете на Гатузо
- ФИФА разреши реклами по време на почивките за вода на Мондиал 2026
- Финалисима в неизвестност: преговорите между УЕФА и КОНМЕБОЛ блокираха
- Рани Хедира смени футболната си принадлежност
- Анчелоти подкрепи Родриго след тежката контузия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]