Саутгейт: Англия трябва да излезе от групата
Старши- треньорът на националния отбор на Англия Гарет Саутгейт коментира резултатите от жребия за груповата фаза на финалите на Световното първенство по футбол през 2022 г. в Катар.
"Наскоро играхме със САЩ и Иран. Третият съперник е неизвестен, но може би ни чака британско дерби. Отборът на Англия трябва да излезе от групата. Това е първата ни задача, ще надграждаме върху нея. Поставянето в първата урна дава предимство, като избягвате шест или седем големи отбора. Повечето от отборите от първа урна ще бъдат доволни от жребия.
Отборът на САЩ е интересен съперник. Имат много добри играчи. Ние знаем на какво са способни, така че този отбор е особено интригуващ“, заяви Саутгейт.
Финалният турнир на Световната купа ще се проведе в Катар от 21 ноември до 18 декември.
- В Ла Роха са обезпокоени от разрива между играчите на Барса и Реал Мадрид
- Инфантино: Билетите не са евтини, но имаме заявки за 1000 Световни
- Стилиян Петров: Дали сме една футболна туристическа федерация?
- Венецуела обяви името на новия селекционер
- Игамане е под въпрос за Мондиал 2026
- Александър Димитров: Най-опитните няма да пътуват за Индонезия
- Диас: Ще бъде трудно да се възстановя, раната няма да заздравее лесно
- Менди: Диас искаше да вкара
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]