Криховяк: Постигнахме нещо красиво и голямо
Полузащитникът на полския национален отбор Гжегож Криховяк коментира победата над Швеция (2:0) и достигането до финала на Мондиал 2022.
Един от двата гола срещу шведите отбеляза Роберт Левандовски, който реализира дузпа.
"Ще ви кажа следното: ако съперникът не е сигурен, че е имало дузпа, това означава, че тя е била очевидна.
Най-важното е, че отборът не влезе в този мач с меки крака. Всички се справиха с напрежението. Психическото състояние играе важна роля за успеха. Първият гол бе от голямо значение. След това наистина повярвахме в себе си. Усетихме, че заслужаваме да отидем на Световното първенство.
Постигнахме нещо красиво и голямо. Може би за първи път в историята на полския футбол нашият отбор ще играе на Световното първенство за втори пореден път.
Това не е истина? Добре. Но има много страхотни играчи в този отбор, в нашето поколение. И съм сигурен, че Световното първенство в Катар ще се окаже много по-добро за нас от предишното", заяви Криховяк за Super Express Sport.
- Александър Димитров: Исландия е във възход, Люксембург ни създаде много проблеми
- България научи програмата си за Лигата на нациите
- Жребият за Лигата на нациите
- Ясни са съперниците на България в Лигата на нациите
- Тухел удължи договора си с националния отбор на Англия до 2028 година
- Испански национал ще пропусне Мондиал 2026
- Моуриньо може да оглави националния отбор на Португалия
- От Федерацията на Мароко отрекоха за Реграги
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]