Чичарито разпиля Парагвай (видео)

Младият нападател на Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес бе в основата на успеха за Мексико при победата с 3:1 над Парагвай, като отбеляза два от головете за „ацтеките". Двубоят се игра в Оукланд, Калифорния, като домакините, които почти не дадоха шансове на своя съперник показаха много бръз и добър футбол и заслужено успяха да стигнат до успеха в този мач.

В 7-ата минута Мексико поведе, след като Чичарито успя да се измъкне от опеката на Де Соуса и засече с глава центриране на Пабло Барера. Във 28-ата минута Андрес Гуардадо увеличи разликата с удар от близо, след асистенция на Рафа Маркес. Пет минути по-късно Чичарито се разписа за втори път, с което резултата набъбна на 3:0, а превъзходството на „ацтеките" в тези минути бе тотално.

През второто полувреме темпото на играта поспадна и почти нямаше голови възможности пред двете врати. Парагвай успя да достигне до почетно попадение три минути преди края на редовното време след гол на Кристиан Риверос.