Вермален прекрати кариерата си
Защитникът на японския Висел Кобе Томас Вермален прекрати кариерата си и влезе в треньорския щаб на белгийския национален отбор. Това съобщиха от пресслужбата на националния отбор в Twitter.
36-годишният Вермален изигра 85 мача за белгийския национален отбор, като отбеляза два гола. Първият му мач за тима се проведе през 2006 г. с Люксембург (2: 0), последният - в четвъртфиналите на Европейското първенство 2020 с италианския национален отбор (1: 2), където Вермален прекара 90 минути на терена.
Вермален започва кариерата си в Аякс. Белгиецът е играл още за английския Арсенал, Барселона и Рома. По време на кариерата си Вермален взе участие в 430 мача, в които отбеляза 29 гола и даде 11 асистенции. Вермален е спечелил и 19 трофея.
- Треньорът на Босна и Херцеговина коментира победата
- Ясен е пълният състав на участниците на Мондиал 2026
- Ирак се завърна на Мондиал след драматична победа над Боливия
- Мексико и Белгия не излъчиха победител в контрола
- Португалия победи САЩ с 2:0 в контрола
- Аржентина разгроми Замбия с 5:0 в контрола
- Бразилия победи Хърватия с 3:1 в контрола
- ДР Конго се класира за Мондиал 2026 след победа над Ямайка в продълженията
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]