Гол на Кейта не помогна на Гвинея, Сенегал спечели групата

Проведоха се два мача от третия кръг на груповата фаза на Купата на африканските нации, като и двете срещи имаха пряко влияние върху класирането на отбори за плейофите на турнира.

В първия двубой се срещнаха Малави и Сенегал, който не се победиха, завършвайки при резултат 0:0.

По-интересното се случи в другия сблъсък, в който се срещнаха аутсайдерът Зимбабве и досегашният лидер в класирането Гвинея. Победа с 1:0 постигнаха южняците. Кновледже Мусона изведе зимбабвийците в резултата в 26-та минута, а малко преди почивката Кудакваше Махачи удвои. Гол на Наби Кейта 4 минути след подновяването на играта върна гвинейците в мача, но "националните слонове" не успяха да направят повече.

Така Сенегал събра 5 точки и завърши първи в група В. Гвинея и Малави имат по 4 точки, а последен в класирането е Зимбабве с 3 пункта.