Камерун не успя да победи Кабо Верде
Проведоха се два мача от третия кръг на груповата фаза на Купата на африканските нации. И двете срещи завършиха при резултат 1:1.
В двубоя Кабо Верде - Камерун символичните гости поведоха в 39-та минута чрез Винсент Абубакар, но представителите на островната държава изравниха в 53-та минута чрез Гари Родригес.
В паралелен мач Буркина Фасо поведе срещу Етиопия след гол на Сирил Баяла в 24-та минута. Етипците изравниха от дузпа, изпълнена от Гетанех Гебето.
Така Камерун завърши първи в групата със седем точки. Втори с 4 пункта е Буркина Фасо, толкова има и третият Кабо Верде. И трите тима се класираха за плейофите на турнира. Етиопия с една точка напуска състезанието.
- В Ла Роха са обезпокоени от разрива между играчите на Барса и Реал Мадрид
- Инфантино: Билетите не са евтини, но имаме заявки за 1000 Световни
- Стилиян Петров: Дали сме една футболна туристическа федерация?
- Венецуела обяви името на новия селекционер
- Игамане е под въпрос за Мондиал 2026
- Александър Димитров: Най-опитните няма да пътуват за Индонезия
- Диас: Ще бъде трудно да се възстановя, раната няма да заздравее лесно
- Менди: Диас искаше да вкара
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]