Адам: Шотландия притежава силата да победи Бразилия
25-годишният полузащитник на Блекпул и националния отбор на Шотландия Чарли Адам, вярва в положителния изход от приятелската среща с Бразилия. Мачът, който ще се играе на „Емирейтс" ще бъде десети между двата отбора, като в предишните девет срещи отборът на Бразилия е победил седем пъти, а две от срещите са завършили наравно. Очакванията са на стадиона на Арсенал да пристигнат 40 000 запалянковци от Шотландия, които да подкрепят своите в преследването на първа победа над „селесао".
„През 1998 година в Париж на Световното ние загубихме от тях, но голът на Найри го направи легенда. И аз вярвам, че сегашния национален отбор на Шотландия притежава достатъчно сила, за да покаж добра игра и да постигне положителен резултат. Това ще бъде един фантастичен ден и аз се надявам, че ще намеря място в състава. Бразилия - това е един от най0брите отбори в света и да играеш срещу нея е голямо удоволствие", заяви за Sky Sports Адам.
- ФИФА обяви съдийския състав за Мондиал 2026 – 170 арбитри ще ръководят турнира
- Суарес оставя отворена врата за завръщане в Уругвай за Мондиал 2026
- Алиу Сисе напусна поста си начело на Либия
- Оконкво получи одобрение от ФИФА да играе за Нигерия
- Тежък удар за Швеция - герой от квалификациите пропуска Мондиал 2026
- 14-годишно момче откраднало от Донарума листа с указанията за дузпите
- Зеница - символ на кошмара за Италия
- След триумфа в Индонезия: България си уреди контрола с Молдова
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]