Малдини: Не е добра идея Световно на две години
Директорът на Милан Паоло Малдини говори за предложението Световното първенство да се провежда на всеки две години, а не на четири, както е в момента. По -рано ФИФА излезе с такава инициатива. Но досега тя не среща разбиране от множество федерации.
"Не мисля, че провеждането на Световното първенство на всеки две години е добра идея. В този случай значението на най -уникалния спортен турнир в света ще намалее. Ще нарушим традиция, която е почти век.
Като човек, който работи в нашия спорт, се надявам ФИФА да изостави този грешен проект. Нека започнем с факта, че преходът към такъв календар ще се отрази негативно на физическото и психологическото състояние на играчите. Освен това можем да навредим на националните първенства.
Спортистите, федерациите и клубовете са наясно, че преходът към такъв календар няма достатъчно предимства на фона на всички негативни аспекти", заяви Малдини.
- Бонучи: Италия се нуждае от рестарт, Гуардиола е идеалният вариант
- Инфантино оправда високите цени за Мондиал 2026
- Реймс подкрепи Екитике след тежката контузия
- Инфантино: Иран трябва да участва на Мондиал 2026
- България приема Черна гора в контрола през юни
- Куанса: Ще се боря за място в състава на Англия за Мондиал 2026
- Конте отрече договорка със „Скуадра адзура“
- ФИФА обмисля вариант с баражи за Иран
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]