Мартинес: Куртоа е сред тримата най-добри в света
Старши -треньорът на белгийския национален отбор Роберто Мартинес нарече вратаря на Реал Мадрид Тибо Куртоа един от най -добрите в света в своята роля.
"Не съм съгласен, че Тибо не може да играе с краката си. Напротив, за висок човек той има много добра координация. Той чете добре играта, играе при центриранията. Въпрос на стил. Но когато играе за отбор, който иска да разиграва топката от своята врата, той отлично знае как да го направи.
На Световното първенство в Русия той бе най -добрият вратар на Световното първенство, а сега е постоянно в топ 3 на най -добрите в света. Предстои му още много. Куртоа е в страна, където вратарите исторически имат много добро ниво. А Тибо е на път да стане най –великият", заяви Мартинес.
- Арбелоа защити Винисиус след освиркванията на „Бернабеу“
- Арбелоа: Трябваше да решим мача по-рано
- Голове като извинение: Реал пречупи Алавес в хладна атмосфера
- Йеро: Салах би бил страхотно попълнение за Реал
- Арсенал влиза в битка за защитник на Реал
- Арбелоа: Съдийските решения намаляват шансовете ни за титлата
- Манчестър Юнайтед набеляза Чуамени за наследник на Каземиро
- Арбелоа: Бъдещето ми не е важно, мислим само за следващите мачове
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]