Енрике: Трябва да наложим своя стил на игра
Старши -треньорът на Испания Луис Енрике сподели очакванията си за предстоящия мач с Италия в полуфинала на Лигата на нациите на УЕФА.
"Много се радвам, че отново съм в Италия. Прекарах една прекрасна година тук като треньор на Рома - харесвам храната, кафето, езика, слънцето и мисля, че тези два национални отбора са много сходни.
Не обичам да се тревожа за това, което може да се случи - трябва да се борим за притежанието на топката с Италия и да наложим собствен стил на игра. Има само един начин да спечелим – да играем своя стил.
Абсолютно съм сигурен, че този състав има добри нападатели. Няма значение дали играят на позиция централен нападател или не. Моите отбори винаги ще играят атакуващо, а головете могат да се отбелязват по различни начини", заяви Енрике.
- УЕФА продължи забраната за руските младежки отбори
- Бразилският национален отбор иска да удължи договора си с Анчелоти
- Просинечки оглави националния на Киргизстан
- Националите до 17 и 19 години научиха съперниците си
- На Мондиал 2026 ще има две допълнителни почивки за вода
- Благо Джийзъса: Да направят световното с 200 отбора, за може и България да се класира
- Анчелоти: Не дължа на Неймар и Винисиус място на Световното
- Тухел: Можем да теглим жребий и без церемонии
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]