Енрике коментира поражението на Испания срещу Швеция
Старши -треньорът на националния отбор на Испания Луис Енрике коментира поражението на своя отбор в мача от четвъртия кръг на квалификационния турнир за класиране за финалите на Мондиал 2022 срещу националния отбор на Швеция. Мачът се проведе в Стокхолм на стадион "Френдс Арена“ и завърши с победа 2:1 за шведите.
"Не бях изненадан от представянето на Швеция. Отпред имат много бързи играчи - Кулушевски и Исак. Те създадоха много опасни моменти. Трябва да приемем това и да подобрим тази част от играта. Беше тежък мач. Започнахме много добре, но десет секунди след вкарването на попадението допуснахме глупав гол. Това промени малко мача. Очаквам с нетърпение възможността да гледам срещата отново, за да анализирам всичко", заяви Енрике.
Швеция спечели и трите квалификационни мача и излезе начело в класирането с девет точки. Испания е втора със седем точки в четири мача.
В следващия кръг Швеция ще гостува на Гърция, а Испания ще приеме Грузия.
- Англия разгроми Коста Рика и е готова за Мондиал 2026
- Дешан засипа с похвали Майкъл Олисе
- Инфантино изпрати послание към Ериксен след инцидента срещу Украйна
- Великобритания подготвя таен план за парад при световна титла на Англия
- Тухел посочи Деклан Райс за заместник - капитан на Англия
- Контролата между Украйна и Дания беше прекъсната заради здравословен проблем на Кристиан Ериксен
- Бразилия загуби защитник за Мондиал 2026, Анчелоти повика Едерсон
- България U19 победи Албания с 3:0 и записа втори успех за седмица
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]