Стърлинг и Белингам станаха жертва на расистки обиди
Английските футболисти Рахим Стерлинг и Джуд Белингам пострадаха от расистки злоупотреби по време на квалификацията за Мондиал 2022 срещу Унгария, съобщи Daily Mail. Мачът от четвъртия кръг се проведе на стадион "Пушкаш Арена“ в Будапеща и завърши с смазваща победа за британците с резултат 4: 0.
Според източника, по време на мача от трибуните на феновете на унгарския национален отбор се чували "маймунски крясъци“.
Напомняме, че през юли УЕФА наказа националния отбор на Унгария за дискриминационното поведение на феновете за два мача без зрители. Наказанието е условно с изпитателен срок от две години. Също така Унгарската футболна федерация бе глобена със 100 хиляди евро.
В следващия мач унгарският национален отбор ще играе срещу Албания, докато Англия ще се изправи срещу Андора. И двата мача ще се играят на 5 септември.
- Стоунс е пред раздяла с Манчестър Сити като свободен агент
- Холанд с шега за сблъсъка с Габриел: Приятелката ми не харесва драскотините
- Бернардо Силва: Решението да напусна Ман Сити е взето отдавна
- Халси: Габриел трябва да е благодарен на Холанд
- Далич и хърватската федерация на визита при Гуардиола
- Ювентус се прицели в Трафорд, Сити може да го продаде
- Анри разкритикува Арсенал след загубата от Манчестър Сити
- Ман Сити ще унищожи Бърнли отново
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]