Вицепрезидент на УЕФА е срещу Световно на две години
Вицепрезидентът на Съюза на европейските футболни асоциации (УЕФА) и ръководителят на полския футболен съюз Збигнев Бониек говори за възможното провеждане на Световното първенство на всеки две години.
"Провеждане на Световната купа на всеки две години? Определено не“, написа Бонек на страницата си в Twitter.
По-рано Футболната федерация на Саудитска Арабия предложи Световното първенство да се провежда на всеки две години. Организацията вярва, че това ще помогне да се намали броят на международните мачове, но ще увеличи тяхната стойност и уместност. Предложението бе подкрепено от 166 федерации. Сега ФИФА ще проведе проучване, за да анализира възможността за домакинство на Световното първенство по футбол на такъв интервал, като подчертава ползите и последиците от това решение.
- Александър Димитров: Исландия е във възход, Люксембург ни създаде много проблеми
- България научи програмата си за Лигата на нациите
- Жребият за Лигата на нациите
- Ясни са съперниците на България в Лигата на нациите
- Тухел удължи договора си с националния отбор на Англия до 2028 година
- Испански национал ще пропусне Мондиал 2026
- Моуриньо може да оглави националния отбор на Португалия
- От Федерацията на Мароко отрекоха за Реграги
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]