Бонучи със сто мача за Италия
Мачът срещу Северна Ирландия стана за защитника на Ювентус Леонардо Бонучи стотният за националния отбор. Футболистът е на осмо място по този показател в историята на националния отбор. Рекордьорът по брой срещи е Джанлуиджи Буфон (176), на второ място е Фабио Канаваро (136), Пауло Малдини затваря челната тройка (126). В сто срещи Бонучи вкара седем пъти.
Припомняме, че италианският национален отбор се срещна с отбора на Северна Ирландия и постигна победа с 2:0.
В група С на квалификационния кръг за Мондиал 2022 италианският национален отбор играе срещу Северна Ирландия, Швейцария, Литва и България. На 28 март италианците ще играят на гости с българите, а на 31-ви гостуват на Литва.
- Ювентус готви продажба на Копмейнерс през лятото
- Ювентус се прицели в Трафорд, Сити може да го продаде
- Ювентус продължава силната серия след победа над Болоня
- Ювентус ще пречупи Болоня
- От Блохин до Трент - кариера като две вселени
- Ювентус удължи договора на Локатели до 2030 година
- Трагедия: Бивш вратар на Арсенал загина на 48 години
- Касано: В разцвета си бях по-добър от Тоти, Дел Пиеро и Баджо
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]