Албанската полиция даде гаранции за мача с Англия
Албанската полиция заяви в четвъртък, че ще може да гарантира сигурността на срещата с Англия от квалификациите за Световното първенство в неделя, само часове след като местната футболна федерация разкри, че играта е в риск, а някои британски източници дори твърдяха, че двубоят няма да се проведе.
"Албанската полиция предприе всички мерки за осигуряване на реда и обществената безопасност преди, по време и в края на мача", се казва в изявление на генералната дирекция на албанската полиция и се добавя, че федерацията (FSHF) е имала "прибързана реакция".
Часове по-рано FSHF публикува изявления на шефа на полицията в Тирана, в които Ребани Джаупи обясни, че съществуването на "постоянни конструкции от желязо, хоросан, стъкло и неподвижни чадъри" до различните входове на стадион "Еър Албания" засягат стандартите за безопасност и поради тази причина не би било възможно да се гарантира безопасността на външния периметър преди, по време и след двубоя.
С това ново полицейско изявление в крайна сметка мачът Албания-Англия няма да бъде застрашен от провеждане, ситуация, която според FSHF би имала "катастрофални последици за имиджа на страната, националния отбор и целия албански футбол" .
- УЕФА продължи забраната за руските младежки отбори
- Бразилският национален отбор иска да удължи договора си с Анчелоти
- Просинечки оглави националния на Киргизстан
- Националите до 17 и 19 години научиха съперниците си
- На Мондиал 2026 ще има две допълнителни почивки за вода
- Благо Джийзъса: Да направят световното с 200 отбора, за може и България да се класира
- Анчелоти: Не дължа на Неймар и Винисиус място на Световното
- Тухел: Можем да теглим жребий и без церемонии
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]