В Германия искат Клоп да води Бундестима на Евро 2024
Ръководството на Германския футболен съюз (DFB) иска да види настоящия мениджър на Ливърпул Юрген Клоп като старши -треньор на германския национален отбор, съобщава Sport Bild.
Според източника, настоящият старши -треньор на германския национален отбор Йоахим Льов ще подготви отбора за Мондиал 2022, ако Бундестима успее да достигне до полуфиналите на Евро 2020. Договорът на 60-годишния специалист с DFB изтича след Световното първенство, което ще се проведе в Катар.
След Мондиала ръководството на DFB планира да се свърже с Клоп и да обсъди с него евентуално назначение за наставник на германския национален отбор. DFB очаква Клоп да подготви националния отбор за домашното Европейско през 2024 г. Да припомним, че договорът на германския специалист с Ливърпул е до 2024 година.
- Ливърпул постигна договорка с Ираола, назначението е въпрос на време
- Слот не е очаквал уволнението си, планирал е лятната селекция на Ливърпул до последния момент
- Сър Кени Далглиш разкри, че се бори с рак
- Джеймс Милнър сложи край на впечатляващата си кариера
- Саудитски клубове следят Ибраима Конате след раздялата му с Ливърпул
- Реднап: Ако Ливърпул вярваше в Шаби Алонсо, щеше да го назначи
- Слот се сбогува с Ливърпул: Този клуб винаги ще бъде сред европейския елит
- Карагър: Бях шокиран от уволнението на Слот
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]