Преместиха африканските квалификации за Мондиал 2022
Африканската футболна конфедерация (CAF) реши да отложи старта на квалификациите за Световната купа 2022 за юни следващата година. Това решение на организацията е свързано с пандемията от коронавирус.
Груповият етап на квалификациите трябваше да започне през октомври 2020 г. Сега мачовете от първия и втория кръг ще се проведат от 31 май до 15 юни догодина.
Останалите квалификационни срещи ще се проведат от 30 август до 7 септември и от 4 до 12 октомври. Десет отбора ще се класират за плейофите и ще се състезават за пет билета за Световното първенство. Срещите на този етап от квалификацията ще се проведат от 8 до 16 ноември.
Европейските квалификации за Световното първенство ще започне през март 2021 г.
Световната купа 2022 г. ще се проведе в Катар. Мачът на откриването на турнира ще се проведе на 21 ноември, финалът на 18 декември.
- Бонучи: Италия се нуждае от рестарт, Гуардиола е идеалният вариант
- Инфантино оправда високите цени за Мондиал 2026
- Реймс подкрепи Екитике след тежката контузия
- Инфантино: Иран трябва да участва на Мондиал 2026
- България приема Черна гора в контрола през юни
- Куанса: Ще се боря за място в състава на Англия за Мондиал 2026
- Конте отрече договорка със „Скуадра адзура“
- ФИФА обмисля вариант с баражи за Иран
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]