Ясна е новата дата за важния мач на България срещу Унгария
На днешното заседание на Изпълнителния комитет на УЕФА бяха определени новите дати за плейофите за класиране на Европейското първенство догодина, както и дните, в които ще се изиграят мачовете от второто издание на турнира Лига на нациите.
Дългоочакваният мач срещу Унгария ще бъде на 8 октомври 2020 г., а при успех - националният ни отбор ще приеме следващия си съперник на 12 ноември 2020 г..
Самото Европейско първенство ще започне на 11 юни 2021 г., а финалът на стадион "Уембли" ще е месец по-късно - на 11 юли. Първенството ще се проведе както бе планирано, като всички 12 града-домакини бяха препотвърдени.
Лига на нациите 2020/2021 ще стартира в началото на месец септемви тази година, като първите мачове ще се проведат на 3,4 и 5 септември. Втория си двубой България ще изиграе на 6, 7 или 8 септември. Следващите определени дати са 10/11 октомври, 13/14 октомври, 14/15 ноември и 17/18 ноември. В това издания на турнира България е в група 4 на лига В заедно с отборите на Уелс, Република Ирландия и Финландия. Точната програма на мачовете и началните часове ще бъдат определени по-късно.
- УЕФА продължи забраната за руските младежки отбори
- Бразилският национален отбор иска да удължи договора си с Анчелоти
- Просинечки оглави националния на Киргизстан
- Националите до 17 и 19 години научиха съперниците си
- На Мондиал 2026 ще има две допълнителни почивки за вода
- Благо Джийзъса: Да направят световното с 200 отбора, за може и България да се класира
- Анчелоти: Не дължа на Неймар и Винисиус място на Световното
- Тухел: Можем да теглим жребий и без церемонии