Поуп иска да стане основен страж на националния отбор на Англия
Вратарят на Бърнли Ник Поуп обяви за желанието си да стане осно0вен страж на националния отбор на Англия.
Въпреки скромната позиция на Бърнли в средата на таблицата във Висшата лига, Поуп е най-добрият вратар в дивизията по отношение на броя на "сухите" срещи, които при него са 11.
28-годишният Ник напълно е фокусиран върху играта на отбора си, но се надява, че с представянето си за клуба той ще успее да впечатли старши- треньор на английския национален отбор Гарет Саутгейт преди финалите Евро 2020, което ще се проведе през лятото на 2021 година.
"Едно от най-важните неща за мен е да не се заглеждам много напред. Сега се грижа само за моята игра за Бърнли. Националният на Англия е толкова далеч, въпреки че наистина искам да бъда основен страж там. За мен е истинска мечта да играя на "Уембли" и да представлявам националния отбор на Англия повече от един път", заяви Поуп.
- Историческо споразумение: ФИФА дава повече права на футболистите
- Роберто Мартинес: Диого Жота е светлината, която ще води Португалия на Мондиал 2026
- Англия разгроми Коста Рика и е готова за Мондиал 2026
- Дешан засипа с похвали Майкъл Олисе
- Инфантино изпрати послание към Ериксен след инцидента срещу Украйна
- Великобритания подготвя таен план за парад при световна титла на Англия
- Тухел посочи Деклан Райс за заместник - капитан на Англия
- Контролата между Украйна и Дания беше прекъсната заради здравословен проблем на Кристиан Ериксен
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]