Луис Енрике помоли Федерацията за намаление на заплатата
Старши- треньорът на националния отбор на Испания Луис Енрике поиска от Кралската федерация по футбол (RFEF) да намали заплатата му с 25 процента, съобщава AS.
Според източника, заплатата на специалиста е 1.5 милиона евро годишно. По този начин, благодарение на Енрике, Федерацията ще спести 375 хил. евро. Треньорът реши да помогне на Федерацията по време на кризата, която бе предизвикана от пандемията от коронавируса.
Припомняме, че заради коронавируса Европейското първенство 2020 бе отложено за лятото на 2021 година.
Енрике оглави националния отбор през юли 2018 г., но през лятото на 2019 г. напусна поста си поради тежко заболяване на дъщеря си, която по-късно почина. На 19 ноември треньорът се завърна в националния отбор.
- Франция ще обяви Зинедин Зидан за нов национален селекционер
- ФИФА иска Китай на Мондиал 2030? Финансовите мотиви зад идеята за 64 отбора
- Президентът на Италианската футболна федерация потвърди преговори с Гуардиола
- Пиърс Морган: Гордея се с Англия, ще спечелим Евро
- Алехандро Домингес иска 64 отбора на Световното първенство през 2030 година
- Хавиер Тебас призова Джани Инфантино да напусне ФИФА след Мондиал 2026
- Страната на полузащитниците: Как Испания завладя света
- Хавиер Милей: Не съм се обидил на Меси, никой не отрича проблемите в Аржентина
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]