Инфантино предложи Купата на Африка да се провежда на 4 години
Президентът на ФИФА Джани Инфантино, изказвайки се на семинар в Рабат за развитието на африканския футбол, предложи провеждането на Купата на нациите на Африка да бъде два пъти по-рядко - веднъж на четири години, а не веднъж на две години.
"Дълги години говорим за развитието на африканския футбол. Някога Пеле каза, че африкански отбор ще спечели Световната купа, но това не се случи. Изглежда, че не сме постигнали напредък. Днешният ден трябва да стане този, в който да обърнем тази страница.
КАН носи 20 пъти по-малко приходи от Европейското първенство. Купата на нациите на Африка добра ли е в комерсиален план? Той помогна ли за развитието на инфраструктурата? Помислете за провеждането на турнира на всеки четири години, цитира New York Times думите на Инфантино.
- Александър Димитров: Исландия е във възход, Люксембург ни създаде много проблеми
- България научи програмата си за Лигата на нациите
- Жребият за Лигата на нациите
- Ясни са съперниците на България в Лигата на нациите
- Тухел удължи договора си с националния отбор на Англия до 2028 година
- Испански национал ще пропусне Мондиал 2026
- Моуриньо може да оглави националния отбор на Португалия
- От Федерацията на Мароко отрекоха за Реграги
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]