В Иран разрешиха на жени да посещават световните квалификации
Говорителят на иранското правителство Али Рабиа в навечерието на квалификационния турнир за класиране за финалите на Световното първенство през 2022 г. заяви, че правителството на страната се е съгласило да позволи на жени да присъстват на мачове на националния отбор.
"Правителството се съгласи с присъствието на жени на стадионите. В момента жените могат да присъстват на всички мачове на иранския национален отбор", заяви Рабиа за официалния уебсайт на иранското правителство.
Иранският национален отбор ще играе с националния отбор на Камбоджа на 10 октомври. Световната купа 2022 ще се проведе в Катар от 21 ноември до 18 декември.
- В Ла Роха са обезпокоени от разрива между играчите на Барса и Реал Мадрид
- Инфантино: Билетите не са евтини, но имаме заявки за 1000 Световни
- Стилиян Петров: Дали сме една футболна туристическа федерация?
- Венецуела обяви името на новия селекционер
- Игамане е под въпрос за Мондиал 2026
- Александър Димитров: Най-опитните няма да пътуват за Индонезия
- Диас: Ще бъде трудно да се възстановя, раната няма да заздравее лесно
- Менди: Диас искаше да вкара
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]