Караджич: Предупредихме италианците за възможен провал на мача
Президентът на Футболния съюз на Сърбия Томислав Караджич нарече „позор" поведението на феновете на националния отбор, които провалиха мача от квалификациите за Евро 2012 срещу Италия, съобщи Reuters . Както е известно, във вторник вечер въпросния мач не се състоя, заради агресивното поведение на сръбските фенове.
„Цяла Европа видя позора на Сърбия, устроен от нашите фенове. Те обсаждаха два дни нашия хотел. Имахме информация, че тези хора идват в Генуа, за да провалят мача и за това уведомихме италианската страна. Сега сръбското правителство трябва да започне незабавно разследване, за да установи самоличността на тези хора. Защото агресията няма нищо общо с футбола", заяви Караджич.
- Конте отрече договорка със „Скуадра адзура“
- ФИФА обмисля вариант с баражи за Иран
- Маркевич е фаворит за селекционер на Украйна
- ФИФА обяви съдийския състав за Мондиал 2026 – 170 арбитри ще ръководят турнира
- Суарес оставя отворена врата за завръщане в Уругвай за Мондиал 2026
- Алиу Сисе напусна поста си начело на Либия
- Оконкво получи одобрение от ФИФА да играе за Нигерия
- Тежък удар за Швеция - герой от квалификациите пропуска Мондиал 2026
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]