Гарека: Уважавам Меси, но трябват доказателства
Наставникът на Перу Рикардо Гарека коментира изказването на Лионел Меси за корупцията в Южноамериканската конфедерация по футбол.
"Меси е авторитетен глас. Това не означава, че споделям неговото мнение. Имам голямо уважение към Меси, не само като играч, но и като индивид. Той е много целенасочен футболист. Но можете да се съгласите с неговото мнение или не.
Разбира се, всички ние трябва да растем, но не искам всичко да бъде толкова фокусирано върху думата "корупция“, защото изглежда, че ние, южноамериканците, всички сме корумпирани. Разбира се, в Европа има добри неща, които би било хубаво да се донесат в Южна Америка. Но такива съществуват и у нас, бих искал да защитя южноамериканския футбол. Когато говориш за корупция, поне трябва да имаш солидни доказателства", заяви Гарека.
- Националите ни ще участват в турнир на ФИФА
- Треньорът на Мароко коментира пропуснатата дузпа
- Мане обяви, че повече няма да участва в Купата на африканските нации
- Треньорът на Мароко: Образът на африканския футбол е срамен
- Мане обясни защо върна съотборниците си
- Президентът на Сенегал обяви понеделник за почивен ден
- Шестима от ВЛ спечелиха Купата на африканските нации
- Заподозряха Сенегал и Мароко в сговор за пропуснатата дузпа
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]