Египет и Уганда се класираха за плейофите
Египет победи Уганда с 2:0 и събра а максимални точки в групата, оставяйки второто място за Уганда.
Египтяните вкараха двата гола преди почивката. В 36-та минута Мохамед Салах бе точен, а в първата минута на добавеното време се отчете и Ал-Мухамади.
В паралелен дуел ДР Конго постигна очаквана победа над Зимбабве, вкарвайки четири гола на съперника си. .
Герой на срещата стана нападателят Седрик Бакамба, който оформи дубъл.
Успехът обаче може не е достатъчен за класирането на Конго за плейофите на турнира. Тимът трябва да се окаже в четворката на най-добрите от заелите трето място. Конгоанците имат 3 точки.
- Мондиал 2026 ще донесе рекорден икономически ефект от 41 милиарда долара
- Иран поиска гаранции от домакините на Мондиал 2026
- Моуриньо: Португалия може да спечели Мондиала, а Иран заслужава да играе
- Тухел ще обяви състава на Англия за Мондиал 2026 на 22 май
- ФИФА отказа на Никита Хайкин право да играе за Норвегия
- Инфантино защити високите цени на билетите за Световното
- В правителството на САЩ коментираха шансовете на Италия да играе на Световното
- ФИФА готви строги мерки за Мондиал 2026: червени картони при прикриване на устата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]