Асистентът на Луис Енрике оглави националния отбор на Испания
Ръководителят на Кралската испанска футболна федерация (RFEF) Луис Рубиалес заяви, че новият старши- треньор на националния отбор на Испания ще бъде Роберт Морено, който преди това бе асистент на бившия наставник Луис Енрике.
"Решението на RFEF е да се довери на Роберт Морено като старши- треньор. Той ще остане със същия срок на договора, който вече е подписан, и ще бъде отговорен за представянето на отбора в квалификационния турнир за Европейското първенство през 2020 година", заяви Рубиалес за официалния Twitter на испанския национален отбор.
41-годишният Морено преди това бе ръководил испанския национален отбор в няколко мача, когато Енрике отсъстваше по лични причини.
В квалификационния турнир за класиране за финалите на Евро 2020 испанският национален отбор е лидер в група F, спечелвайки 12 точки от 4 мача.
- Буфон намекна: Ще останем до юни, след това ще решим
- Гравина иска Гатузо и Буфон да останат в националния отбор
- Гатузо: Не е моментът да говоря за бъдещето си
- Италия пропусна трети пореден Мондиал след драма и дузпи срещу Босна и Херцеговина
- Чехия се класира за Мондиал 2026 след драма и дузпи срещу Дания
- Испания и Египет не излъчиха победител в контрола
- Нидерландия и Еквадор завършиха наравно в контрола
- Варваринът, от когото защитниците се страхуваха
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]