Сантош: Португалия доказа, че е способна да се справи и без Роналдо
Старши-треньорът на националния отбор на Португалия Фернандо Сантош след мача с Полша от 6-ия кръг на груповата фаза на Лигата на нациите (1: 1) оцени представянето на отбора, който проведе турнира Лигата на нациите без нападателя на Ювентус Кристиано Роналдо.
"Винаги е хубаво, когато разполагаш с Роналдо в отбора си, но доказахме, че освен него имаме и много други качествени играчи, които могат да играят на прилично ниво. Тези играчи показаха страхотен характер. Сега трябва да запазим спокойствие и уважение към другите отбори в плейофите, за да покажем своето ниво и да постигнем това, което Португалия заслужава", заяви Сантош за Le Figaro.
- Нидерландия и Еквадор завършиха наравно в контрола
- Варваринът, от когото защитниците се страхуваха
- Англия загуби от Япония в контрола след гол на Митома
- Турция се класира за Мондиал 2026 след победа над Косово
- Гол на Гьокереш прати Швеция на Мондиал 2026 след победа над Полша
- Украйна победи Албания с минималното 1:0 в контрола
- Инфантино: Иран ще играе на Мондиал 2026, няма алтернативни планове
- Де ла Фуенте: Ямал тепърва ще показва най-доброто от себе си
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]